Header

Zdrowie i medycyna

Zobacz pełen artykuł tutaj - Zobacz teraz - Zobacz pełen opis tutaj - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Przejdź na stronę tutaj - Zaloguj - Odkryj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Dużo więcej ruchu! W takim razie sporo więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy jakieś sporty. Być może basen, koszykówka czy jogging? Świetna wiadomość dla chcących nieco więcej jeść: kiedy człowiek regularnie uprawia sport, ma możliwość nieco więcej jeść - bez ryzyka utycia.
Jeżeli w organizmie ludzkim brakuje jakiś składników mineralnych, czy witamin, najprędzej zauważymy to na naszych włosach, nasze włosy są niezmiernie wrażliwe na stres, warunki otoczenia, wyczerpania i braki w diecie. Pielęgnacje naszych włosów powinniśmy rozpocząć od wewnątrz, bo żadne upiększające szampony nam nie pomogą, jeżeli włosy nie będą odpowiednio odżywione od wnętrza. Kluczowymi substratami, jakie powinny odnaleźć się w diecie to cynk. Poprawia on ukrwienie cery, ma oddziaływanie na solidność oraz wygląd włosa, wolno go odszukać w orzechach włoskich, kukurydzy, migdałach. Dodatkowym czynnikiem jest magnez, znajduje się on w brokułach, fasoli, jęczmieniu. Przydatne okazują się też preparaty typu loxon 5. Deficyt żelaza w diecie ma prawo przyczynić się do łysienia, odszukamy go w mięsie, orzechach, daktylach, fasoli. Wapń to nie wyłącznie czynnik budulcowy, ale również włosy go pożądają. Najlepszym źródłem wapnia jest mleko. Również znaczącą witaminą jest witamina A. Włosy w przede wszystkim dotkliwy sposób odczuwają jej brak, właśnie dlatego powinniśmy nie dopuszczać do jej deficytów.
Wracamy po całym dniu profesji do mieszkania, przygotowujemy jakieś drobne co trochę do zjedzenia oraz nagle.. przeszywa nas ból nie do ścierpienia. Co dalej czynić? Jedna pastylka znieczulająca, druga, więcej już nie można... Mają wpaść znajomi, co tu uczynić... już wiem, pantomogram cefalometria tomograf, dzwonię, numer znam na pamięć. Ewidentnie, proszę przybyć, czekamy. Idę jak na skazanie. Borowanie, wyrywanie, co jeszcze: A wszystko to prawdopodobnie boli jak diabli. Cały kolejny dzień spędzę na kanapie z kompresem na twarzy. Poszedłem. Przysiadłem w fotelu niemal jak w samolocie. Właściwy wieczór, czy ktoś może mi pomóc? Poszło jak z płatka. Znieczulenie nic nie bolało. Zabieg - jaki zabieg? To ja miałem wyrwany ząb? Nieakceptowalne, nic nie czułem. Aha, muszę nadejść za parę dni do kontroli. Rzecz jasna że przyjdę, Rozumiem, następna wizyta to jedynie dwie plomby. Pełna przyjemność po mojej stronie. I tak nie będę nic czuł. Aby wizyta u każdego lekarza tak oczywiście wyglądała! Chorowanie byloby przyjemnością. Poprawnie, że ma kto dbać o moje zęby. I mogę jeszcze klika godzin przespać spokojnie do rana.

Spis Treści